Pobierz darmowy numer,
przeczytaj jako pierwszy!

Poznaj inne tytuły z biblioteczki BHP

Czym czasopismo ALERT BHP różni się od innych publikacji dostępnych na rynku?
 
Ujawniamy gotowe i przetestowane rozwiązania dotyczące poprawy stanu BHP, których wdrożenie przynosi wymierne efekty bez generowania dodatkowych kosztów,
 
Stałe rubryki czasopisma:
BHP OD KUCHNI
 
Dokładnie prześwietlamy wszystkie działania BHP w różnych firmach. Analizujemy, które rozwiązania są opłacalne i jakie przynoszą efekty. W niestandardowy sposób omawiamy problemy związane m.in. ustaleniem odszkodowania dla pracowników w niejednoznacznych sytuacjach, doborem właściwych ŚOI przy ograniczonym budżecie, organizacją służb BHP w różnych firmach. W rubryce eksperci szczegółowo omawiają problemy zgłaszane przez czytelników i analizują praktyki realnie stosowane w firmach.
Maria Kozerska-Gęstwicka
redaktor naczelna „ALERT BHP”
 
Motywem przewodnim czasopisma jest hasło "BHP od kuchni", ponieważ chcemy odkryć przed Państwem najlepsze praktyki i rozwiązania związane z budowaniem bezpiecznego i świadomego stanowiska pracy, które z powodzeniem są stosowane w najlepszych firmach w Polsce.
Tomasz Wolski
Pierwszy recenzent magazynu ALERT BHP
 
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością merytoryczną nowego magazynu. Pracuję w branży już ponad 10 lat i zawsze miałem problem ze znalezieniem wiarygodnych źródeł dobrych praktyk. Wygląda na to, że moje poszukiwania dobiegły końca.
Dołącz do czytelników magazynu ALERT BHP!
Zobacz co do powiedzenia mają recenzenci

Copyright © 2015 Forum Media Polska

Nowe czasopismo dla służb BHP i PPOŻ

POBIERZ ARTYKUŁY

Poznaj ALERT BHP!
Najnowszy polski magazyn kierowany do służb BHP i PPOŻ

Przygotowaliśmy dla Ciebie całkowicie darmowy numer

Możesz pobrać go tutaj

Promujemy tylko sprawdzone metody, które można z sukcesem stosować w codziennej pracy zawodowej,
 
Przedstawiamy zawsze 3 rozwiązania każdego problemu przetestowane w różnych firmach, wskazując plusy i minusy wybranych metod,
 
Dajemy dostęp do realnych studiów przypadków, z którymi faktycznie mierzyły się służby BHP w polskich firmach,
 
PRAWO - BHP, PPOŻ, KP
 
W tym dziale znajdziesz fachowe komentarze do najnowszych zmian w prawie przygotowane przez uznanych ekspertów, zestawienia obowiązków specjalisty BHP oraz pracodawcy i pracowników wynikających z przepisów prawa pracy oraz BHP i PPOŻ , a także jednoznaczne wyjaśnienia kontrowersyjnych zapisów.
OCENA RYZYKA ZAWODOWEGO
 
Szczegółowo omawiamy działania, które ograniczają ryzyko wypadku w zależności od rodzaju stanowiska i występujących na nim zagrożeń na przykładach najskuteczniejszych działań prewencyjnych stosowanych w różnych firmach. Pokazujemy, krok po kroku, jak prawidłowo identyfikować zagrożenia na przykładach rzeczywistych stanowisk. Zamieszczamy wzorcowe instruktaże stanowiskowe oraz plany minimalizujące ryzyko.
WYPADKI PRZY PRACY, ZAGROŻENIA I CHOROBY ZAWODOWE
 
Co dwa miesiące szczegółowa analiza najtrudniejszych przypadków z małych i dużych firm z różnych branż. W każdym artykule dokładne opisy zdarzeń, analiza przyczyn wypadków, komentarz ekspertów do popełnionych błędów oraz propozycje usprawnień, które ograniczą wypadkowość.
UŻYTKOWANIE MASZYN I URZĄDZEŃ
 
Przedstawiamy obowiązkowe kroki dla określenia stopni dostosowania poszczególnych grup maszyn i urządzeń do obowiązujących przepisów. Szeroko omawiamy zagadnienia związane z instrukcją bezpiecznej eksploatacji maszyny - w jakim zakresie są za nią odpowiedzialne służby BHP, jak muszą wyglądać instrukcje eksploatacji maszyn po awariach, remontach. Prezentujemy niezależne rankingi środków ochrony indywidualnej i zbiorowej, w których zestawiono m.in. ceny, średnie okresy zużycia, wytrzymałość i stopień ochrony pracownika.
SZKOLENIA PRACOWNIKÓW
 
Pokazujemy, jak ciekawie i z pomysłem przeprowadzić obowiązkowe szkolenia. W każdym numerze prezentujemy metody angażujące uczestników, dzięki którym przeprowadzone szkolenie na długo pozostanie w pamięci uczestników.
NARZĘDZIOWNIA SPECJALISTY BHP
 
W każdym numerze co najmniej 10 dokumentów w tym m.in.: gotowe do wykorzystania wzory pism do organów kontrolnych (PIP, sanepid, PSP), karty oceny ryzyka, instruktaże stanowiskowe dla poszczególnych branż, druki ppoż., wzory niezbędnych formularzy dotyczących badań pracowniczych, szkoleń, pomiarów czynników szkodliwych, gotowe i przetestowane w praktyce konspekty i scenariusze szkoleń.

Wydawca:

Forum Media Polska

Polska 13, Poznań | 61 66 55 800 ​ | czasopisma_branzowe@forum-media.pl

Please correct the following errors: